Zastanawiasz się, czy warto podjąć pracę opiekunki osoby starszej w Niemczech i z jakimi zarobkami może się to łączyć? Wiele osób do tego zadania przekonują właśnie pozornie łatwe pieniądze, które często przewyższają najniższą średnią krajową wynagrodzenia w Polsce, szczególnie jeśli mówimy o osobach bez większego wykształcenia.

W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić kilka kwestii związanych z zarobkami w Niemczech, określimy zakres koniecznych do wykonania prac. Te informacje mogą okazać się przydatne w podjęciu decyzji o rozpoczęciu pracy w Niemczech jako opiekuna osób starszych.

Na skróty:

Opiekunka osób starszych w Niemczech prywatnie a przez agencję

Do wyjazdu do pracy za granicę głównie przekonują nas możliwe do zarobienia pieniądze, których zwykle w Polsce, moglibyśmy nie zarobić. Wyjeżdżając do pracy za granicę najczęściej więc stawiamy sobie jako pierwsze właśnie to pytanie- czy szukać pracy na własną rękę czy jednak wyjechać po podpisaniu umowy z agencją pracy. Odpowiadamy- znacznie korzystniej i bezpieczniej będzie wyjechać do pracy oferowanej przez agencję. Agencje troszczą się chociażby o całą „papierologię”, czyli dokumenty niezbędne do podjęcia legalnej pracy w Niemczech, warto więc mieć to z głowy i powierzyć takie kwestie firmie z doświadczeniem.

Szukając agencji zatrudnienia warto wertować Internet, by zawrzeć umowę z agencją doświadczoną, sprawdzoną, uczciwą i polecaną przez opiekunki. Wyjeżdżając do pracy przez agencję zatrudnienia zyskujemy ponadto pomoc koordynatorów na miejscu (co jest szczególnie istotne dla osób słabo znających język niemiecki), mamy możliwość podjęcia kursów medycznych czy językowych, oferowane nam są ciekawe opcje premiowe i programy lojalnościowe. Jest to na pewno dużo bezpieczniejsze i pewniejsze rozwiązanie niż wyjazd na własną rękę, często bez zaplanowanego pobytu. Zanim zawrzemy jednak jakąkolwiek umowę z agencją pracy, należy sprawdzić czy agencja ta działa w Polsce legalnie.

Legalna agencja będzie widniała w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia jaki powinniśmy sprawdzić przed nawiązaniem współpracy. Warto poczytać o danej agencji, znaleźć informację o tym od jak dawna działa na rynku, jakie posiada doświadczenie oraz czy jej dane teleadresowe są prawdziwe. Prawdziwą kopalnią informacji są różne fora internetowe, na których znajdziemy wypowiedzi na temat danej agencji innych jej pracowników- to absolutnie zawsze warto sprawdzić.

Zarobki opiekunki osób starszych w Polsce

Zarobki opiekunka osoby starszej w Polsce nie należą do wysokich i średnio jest to najniższa krajowa, a więc jedynie 2160 złotych brutto. Najwięcej zarobić można około 3000 brutto. Zarobki uzależnione są od kilku czynników, do których należą; region Polski, wykształcenie opiekuna, ilość godzin pracy oraz agencja zatrudniająca opiekuna.

Szansą na lepsze zarobki jest nasze stale starzejące się społeczeństwo i coraz większy popyt na osoby wykształcone w kierunku opiekuna osoby starszej. Na chwilę obecną jednak dużo bardziej opłacalnym jest praca w tymże zawodzie poza granicami kraju.

Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech

Opiekunka osób starszych w Niemczech może przez cały rok zarobić na swojej pracy nawet od 90 do 220 000 złotych. Żeby zarabiać, jednakże tak wysokie sumy trzeba bardzo dobrej oferty, jaka nie trafia się często. Zarobki opiekunki osoby starszej w Niemczech także uzależnione są w głównej mierze od regiony, w jaki się udamy.

Najwięcej zarobić możemy w Bawarii, Nadrenii Północnej czy w Badenii- Wirtembergii (około 2300 euro miesięcznie), najmniej zarobimy w landach wschodnich- od Berlina po Saksonię, tu zarobki wynoszą około 1900 euro. Opłaca się także wyjechać ciut dalej, do Austrii lub do Szwajcarii. Są to dość hojne społeczeństwa, gdzie zarobić można niemałe pieniądze, a roczne wynagrodzenie sięgać może około 25 000 franków.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]