Jeśli decydujemy się na pracę opiekunki w Niemczech, musimy mieć świadomość, że niezbędnym elementem kwalifikującym nas do tego będzie komunikatywna znajomość języka oraz wysoki poziom empatii i znajomość pierwszej pomocy. W czasach, w których króluje Internet, a my możemy znaleźć w nim wszystko, nasza nauka może stać się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. Jak rozpocząć swoje językowe szkolenia i jaki kurs będzie najskuteczniejszy?

Na skróty:

Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak zacząć naukę języka?

Nauka języka niemieckiego może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy z nim do czynienia. Duże znaczenie dla osób chcących się podszkolić jest fakt, iż najlepiej przyswaja się język, będąc już w Niemczech. Lecz jeśli chcemy przygotować się przed wyjazdem, poznajmy na to kilka sposobów.

Opiekunowie osób starszych mają możliwość korzystania z wielu sposobów nauki. Są nimi między innymi specjalistyczne kursy internetowe czy też indywidualne szkoły językowe. Co jest kluczem do sukcesu? Chęć podjęcia się wyzwania!

Nauka języka niemieckiego przez Internet

Opiekunka osoby starszej w Niemczech bez języka niemieckiego może mieć niemałe problemy. Głównym elementem jej pracy jest bowiem rozmowa z podopiecznym, gdyż tylko ona pomoże mu w nawiązaniu stałej więzi. Jak uczyć się niemieckiego przez Internet? Jeśli nauka języka niemieckiego na własną ręka ma przynieść zadowalające nas efekty, musimy zdecydować się na jeden ze sposobów.

Poza wieloma lekcjami, jakie możemy znaleźć w Internecie, wiele „uczniów” korzysta z aplikacji na telefony bądź tablety. Są one o tyle łatwiejsze i przyjemniejsze, że podczas nauki znajdziemy również czas na zabawę. Aplikacje stworzone są na wzór gier bądź quizów, przez co nie zniechęcają użytkowników do nauki. W dzisiejszych czasach ogromnym plusem aplikacji jest fakt, iż możemy z niej korzystać w każdym miejscu i o każdej porze, ważne, abyśmy mieli ze sobą telefon.

Jazda autobusem stała się monotonna i nudna? Skorzystaj z aplikacji. Kolejka po świeży chleb jest dłuższa od Chińskiego Muru? Skorzystaj z aplikacji. Twój podopieczny właśnie zasnął, a ty nie masz ochoty na telewizję? Skorzystaj z aplikacji. Co ważne, nauka języka niemieckiego przez Internet nie musi być nudna!

Nauka języka niemieckiego – przydatne materiały i aplikację

Język niemiecki – aplikację to najłatwiejsza forma nauki a przy tym zupełnie darmowa, co przyciąga wielkie grona zainteresowanych. Jak rozpocząć naszą przygodę z nauką języka? Możemy na przykład pobrać aplikację Fiszkoteka. Fiszkoteka uczy użytkowników za pomocą fiszek, jak możemy się domyślić, opanujemy dzięki niej jedynie niemieckie słownictwo. Drugą z aplikacji, którą możemy wykorzystać, jest HelloTalk, która łączy portal społecznościowy z e-learningową platformą.

Dzięki niej przełamiemy swój lęk przed mówieniem, gdyż jej mechanizm przypomina jeden, wielki, międzynarodowy czat. Busuu to trzecia z aplikacji, która umożliwi nam poznanie aż 12 języków świata. Duolingo jest uwielbiane przez użytkowników z całego świata. Jej wielkim atutem jest fakt, iż działa ona etapowo i każda z lekcji skupia się na danej tematyce. Użytkownik kolejno wykonuje ćwiczenia, za pomocą mikrofonu ćwiczy wymowę a nauka słówek i gramatyki okazuję się prosta i przyjemna. Ostatnią z aplikacji jest Google Translator, chyba najbardziej popularny, internetowy tłumacz. Udostępnia on ponad dziewięćdziesiąt języków, a dużym atutem jest możliwość odsłuchania wyrazów.

Jedynym minusem translatora jest fakt, iż średnio radzi sobie z gramatyką, przez co radzimy korzystać z niego na zasadzie internetowego słownika. Na koniec Memrise, ta aplikacja skupia się głównie na nauce słówek, zapamiętywania wyrażeń i zwrotów. Plusem aplikacji okazuję się jej pamięć związana z poziomem użytkownika oraz jego postępach i błędach. Dzięki temu możemy powtarzać niezrozumiałe zwroty, tak długo, jak będziemy potrzebowali.

Ucząc się języka niemieckiego, warto wykorzystywać wszelkiego rodzaju ułatwienia oraz materiały z Internetu.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]