Nauka języka niemieckiego w zaciszu własnego domu i bez nauczyciela może powodować nieoczekiwane trudności. Dla jednych problemem może okazać się gramatyka, dla innych zapamiętywanie słówek, a dla kolejnych dialogi. Każdy jednak ma szanse, na tyle zapoznać się z językiem, aby zostać jego mistrzem. Niezależnie od tego, ile czasu już poświęciliśmy na jego naukę.

Na skróty:

Nauka języka niemieckiego na własną rękę

Jeśli decydujemy się na naukę w szkole językowej, musimy przygotować się na to, że opierać się ona będzie na gramatyce i słownictwie. Wielu grupowych kursów, nie przykłada uwagi do tego, aby skupić się na praktycznych czynnościach, jaką jest na przykład umiejętność płynnego porozumiewania się. Właśnie dlatego ta umiejętność, często okazuję się największym problemem.

Jak radzić sobie z prawidłową wymową oraz stresem, który nam towarzyszy podczas komunikowania się? Najpopularniejszym sposobem na naukę języka niemieckiego, jest korzystanie z aplikacji mobilnych. Z pewnością imponuję w nich to, że możemy z niej korzystać praktycznie wszędzie. Na przerwie w pracy, w szkole, w sklepie, a także w autobusie, ważne, aby mieć przy sobie telefon komórkowy bądź tablet. Ich działanie nie jest skomplikowane, jest proste i przyjemne, gdyż uczy przez zabawę.

Aplikację uczą za pomocą różnorakich gier i quizów, przez co nauka jest znacznie lepiej przyswajana. Języka niemieckiego uczymy się w takim tempie, jakie jest dla nas najlepsze, nie mamy odgórnie ustalonego czasu do zaliczenia rozdziału. Kolejnym plusem jest to, że aplikację są w stu procentach DARMOWE, w przeciwieństwie do lekcji językowych czy kursów. Jeśli obawiamy się, że dana aplikacja nie przypadnie nam do gustu, nie stawiajmy się od razu na przegranej pozycji, językowych aplikacji jest mnóstwo.

Nauka języka niemieckiego z muzyką i filmem

Nauka języka niemieckiego z muzyką i filmem to świetna forma edukacji połączonej z przyjemnością. Niemieckie audycję radiowe czy telewizyjne programy to najskuteczniejszy sposób na dokształcenie się. Pracując jako opiekun osób starszych, możemy zaproponować podopiecznemu, wspólny seans. Będzie to nie tylko miły gest względem jego, ale też dobry sposób na podpytanie o niezrozumiałe zwroty czy twierdzenia.

Wiele nowych słów możemy poznać, zapoznając się z fabułą filmu i działając na zasadzie skojarzeń. Jeśli masz możliwość, oglądaj filmy z napisami, niezależnie od tego, w jakim języku są one nagrane. Dzięki nim zwiększysz zasób poznanych słów oraz łatwiej zrozumiesz kontekst. Twoja przygoda jest dopiero początkiem w starciu z językiem niemieckim? Zacznij od oglądania bajek, których fabuła będzie łatwiejsza do zrozumienia. Uwielbiasz muzykę, dlaczego nie możesz jej wykorzystać do nauki języka? Zacznij sprawdzać tłumaczenia, ulubionych piosenek, w Internecie.

Internet pomoże Ci również w przełamaniu bariery do wymowy. Jeśli w swojej rodzinie posiadamy kogoś niemieckojęzycznego lub nasz znajomy właśnie przeprowadził się w te rejony, utrzymuj z nim kontakt za pomocą Skype’a. Umówić się na rozmowę wideo nie jest trudno, a dzięki niej możesz uczyć się języka i poznawać swoje błędy. Twoim ulubionym zajęciem jest oglądanie filmików na YouTubie? Przeszukaj niemieckie kanały i wybierz taki, który może Cię zainteresować. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób przyswoisz nowe słowa i zwroty.

Praktyka czyni mistrza – rozmawiaj

Język niemiecki w praktyce to świetny sposób na osiągnięcie zamierzonych celów. Sposobów na to, aby osłuchać się z nowym językiem, jest wiele, ale żaden z nich nie będzie na tyle skuteczny. Im więcej barier przełamujemy tym skuteczniejsza okazuję się nasza nauka.

Pracując jako opiekun osób starszych, będziemy mieli wiele okazji, aby podzielić się tym, czego nauczyliśmy się przez ostatnie miesiące. Ważne jest, aby nie zniechęcać się błędami, jakie popełniamy, gdyż może to znacznie nas przyblokować. Należy pamiętać o tym, że praktyka czyni mistrza, siedząc nad książką, nie staniemy się perfekcjonistami w dziedzinie języka niemieckiego.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]